پایان نامه کارشناسی ارشد رشته مدیریت بازرگانی : بررسی تاثیر پرتفولیو بر ریسک غیر سیستماتیک سهم عادی

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)

چکیده :

بازارهای سرمایه غیر از ارکان اساسی سرمایه گذاری هر کشور به شمار می رود و هدف آن جمع آوری سرمایه های اندک و انتقال آن به وام گیرندگان به صورت کارا می باشد . سرمایه گذاری بایستی به گونه ای انجام گردد که بیشترین بازده را در شرایط ریسک یکسان و یا کمترین ریسک را در شرایط بازده یکسن ایجاد ماید یکی از پیچیده ترین و پر چالش ترین موضوع در ادبیات مالی مدیریت اوراق بهادار و تحلیل سرمایه گذاری می باشد ار آنجاییکه سرمایه گذاران تمیل دارند ریسک سرمایه گذاری شان به حداقل برسد به همین مقصود کوشش شده می باشد تا تعیین گردد که در بازار سرمایه ایران با چند سهم ریسک غیر سیستماتیک از بین می رود .

در این پایان نامه فرضیه و سوال پژوهشی که در نظر گرفته شده می باشد به تبیین زیر می باشند .

1.بین تنوع بخشی در سرمایه گذاری و ریسک پرتفوی ارتباط معکوسی هست .

2.دامنه بهینه تعداد سهام پرتفوی به مقصود کاهش ریسک غیر سیستماتیک سهام عادی در بورس اوراق بهادار تهران چیست ؟

این پژوهش با بهره گیری از آزمون f نشان می دهد که براس کاهش ریسک غیر سیستماتیک بایستی اندازه پرتفوی را افزایش داد یا به بیانی دیگر یک ارتباط معکوس بین اندازه پرتفوی و ریسک غیر سیستماتیک هست . همچنین جهت تعیین این موضوع که تا چه حد می توان ریسک غیر سیستماتیک را کاهش داد از آزمون t بهره گیری شده می باشد . جستجو در سایت :   

این کار از طریق آزمون اختلاف میانگین متوالی انحراف معیار پرتفوی ها با افزایش تدریجی در اندازه پرتفوی انجام شده می باشد .

تعداد صفحه :117

قیمت : 14700 تومان

***

—-

پشتیبانی سایت :               serderehi@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *