پایان نامه کارشناسی ارشد رشته مدیریت : نقش بازارچه های مرزی در توسعه اقتصادی استان کردستان

دانشگاه آزاد اسلامی
  شهید چمران اهواز
پایان نامه جهت اخذ مدرک کارشناسی ارشد در رشته مدیریت
عنوان :
تأثیر بازارچه های مرزی در توسعه اقتصادی استان کردستان

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)

مقدمه :

تجارت خارجی و ارتباط آن با رشد اقتصادی یی از موضوعات بحث انگیز به ویژه در انتخاب استراتژی توسعه در کشور های در حا توسعه می باشد . در زمینه ارتباط صادرات و رشد اقتصادی مطالعات زیادی انجام شده می باشد در مطالعات فوق بین صادرات و رشد تولید ارتباط مثبتی وجود داشته می باشد .

صادراتی می تواند در رشد اقتصادی موثر باشد که جنبه تک محصولی نداشته باشد مثل ایران که هر چه صدرات نفت خام افزایش یابد نه تنها تاثیر چندانی بررشد اقتصادی کشور ندارد بلکه اندازه وابستگی به این عامل را افزایش می دهد . پس در مورد ایران اگر بخواهیم اندازه وابستگی به نفت خام را از بین ببریم و به توسعه صادرات غیر نفتی بپردازیم ، لازم می باشد اندازه تولید فراتر از مقدار صادرات افزایش یابد . جستجو در سایت :   

بازرگانی خارجی از قدیم الایام مورد نظر کشور ها و دولت ها بوده می باشد و به ان توجه زیادی می شده می باشد این توجه اغلب به آن بوده می باشد که نه تنها بر رنوی رشد کشور اثر غیر قابل انکاری داشته بلکه برای کشور های جهان سوم مهم خاصی بوده به طوریکه برای آنها جنبه حیاتی داشته می باشد کشورهای جهان سوم به علت ساختمان مخصوص توبید قادر به تامین تمام نیازمندی های روز افزون خود در داخل نیستند و از طرف دیگر سیاست های اعمال شده از جانب قطب های صنعتی و کشورهای توسعه یافته احتیاج به بازارهای خارجی را ایجاب می کند .

تعداد صفحه :196

قیمت : 14700 تومان

***

—-

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *