پایان نامه کارشناسی ارشد رشته مدیریت : ارزیابی مالی شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران

دانشگاه امام صادق

دانشکده معارف اسلامی و مدیریت

جستجو در سایت :   

پایان نامه کارشناسی ارشد مدیریت

عنوان :

ارزیابی مالی شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران براساس فرایند تحلیل سلسله مراتبی

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)

چکیده :

شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران تأثیر چشمگیری در بازار سرمایه و اقتصاد کشور اعمال می نمایند سرمایه گذاری در این شرکت ها بایستی عوامل متعدد تاثیر گذار بر آنها را ارزیابی نمایند . البته این شناسایی و ارزیابی مستلزم به کارگیری سرعت و دقت لازم می باشد زیرا که در جهان امروزی تصمیم گیری ها شتاب زیادی به خود گرفته می باشد فرایند تحلیل سلسه مراتبی که در این پایان نامه در خصوص آن بحث شده می باشد یکی از معروف ترین فنون تصمیم گیری می باشد که در آن همه معیار های کمی و کیفی که در اخذ تصمیم به کار میروند ،در نظر گرفته شده می باشد . این فرایند با انجام یکسری مقایسات زوجی انجام گرفته و این مقایسات وزن هریک از فاکتورها را در راستای گزینه های رقیب مشخص می سازد . در نهایت منطق ahp به گونه ای ماتریس های حاصل از مقایسات زوجی را با همدیگر تلفیق می سازد که تصمیم بهینه حاصل آید در این پژوهش 33 معیار انتخاب گردیده که اغلب آنها عملکرد مدیرت را نشان می دهند .

این 33 معیار برای 19 شرکت متعلق به صنایع موتوری و حمل و نقل محاسبه گردید . اندازه اعتبار مقایسات از طریق رخ سازگاری مورد ارزیابی قرار می گیرد . برای انتخاب چند نسبت از بین نسبت های ارائه شده از تکنیک تجزیه عاملی بهره گیری گردید .

تعداد صفحه :116

قیمت : 14700 تومان

***

—-

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *